Go to footer

какво ми е

какво ми е

Мнениеот avent » 27 Фев 2014, 21:54

Здравейте,
Нов съм във форума и искам да ми дадете съвет и помощ.
От известно време имам паника да не полудея,болки във врата,стягане в гушата,заглъхване в ушите,страх че полудявам, стягане на главата в областта на темето и натискане надолу в земята/мравучкане водели го войнишко канче/, задух. Правиха ми снимка на шиини прешлени там показа че врата ми е ушипен, приемам таблетки за кръвното. Ходих при невролог специалист който каза че е на психо основа. Вземам велаксин от 75мг сутрин след хранене и аурорикс 150мг вечер. Незнам какво да правя.Имах подобрение за 3 месеца.намалих ги и почти спрях да ги вземамм но се мояви всичко на ново и то по силно. Пак ги почнах но няма ефект. мисля че полудявам вече
avent

Re: какво ми е

Мнениеот Toongayline » 26 Мар 2015, 07:30

I guess I also like to get.
Toongayline

Мнениеот ya_iv » 02 Апр 2015, 11:10

Здравей!
Симптомите, които изброи отговарят и на паник атаки. Сучват се , когато се "изсипят" едни хормони. Успокой се . Нама да полудееш! Освен медикаментите, задължително трябва да посещаваш психолог или терапевт. С тяхна помощ ще овладеете атаките и ще подобриш живота си!
Успех!
ya_iv

Мнениеот jojo » 04 Апр 2015, 13:39

Спокойно! Не полудяваш и няма да полудееш, казва ти го човек с над 30 годишен опит,но е много мъчително.
По време на пристъпа имаш чувството, че всеки момент ще превъртиш и ще извършиш нещо ужасно - гадничко е.
Аз съм против тежката химия, а и мисля, че няма ефект. Пристъпът си минава от самосебе си, но ако си взел хапче мислиш, че то е свършило работата.
Майката на болката е търпилката - вземаш нещо безобидно като валидол под езика или капки мента,глог и валериана върху бучка захар и се стараеш да се отпуснеш доколкото можеш. Измисли си някаква своя "мантра".
А си повтарям "Спокойно, всичко е наред, след малко ще мине".
И наистина минава, но мъчи. Всичко е въпрос на мозъчна химия.Яж повече храни които са източник на триптофан, най-вече орехови ядки, не се лишавай от достатъчно сън, избягвай филми и новини с насилие и изобщо такива които превъзбуждат психиката с негативни емоции.
И най-важното - не бой се. Това мъчи много гадно, но не мори и не подлудява.
Споко, ще му свикнеш.
jojo

Мнениеот avent » 28 Сеп 2015, 15:41

Здравейте,
От известно време от 3 месеца пак съм в дупката като нещата като че ли се влошиха с мен. Взе да ме стяга тила като в дясно повече и все едно имам забито шило и се върти. Понякога имам чувството че като ми изпука и минава но не винаги. Ходих на снимка и ми казаха че имам шипове. Това състояние на мравучкане в темето,стягане в темето,замаяност, страха, паника, кънтене и стягане в ушите не минава. Като стоя и все едно нещо ме тегли надолу и назад.
avent

Мнениеот Tsukiyomi1 » 13 Юни 2017, 10:54

Again, I found a wise solution to this problem.
Tsukiyomi1

Назад към Начало форум

Назад към Паническо разстройство