Go to footer

Търся помощ за дъщеря ми

Правилата за приятно участие във форума.
Прочети преди да пишеш!

Търся помощ за дъщеря ми

Мнениеот karidimore8 » 25 Яну 2016, 12:20

Моето ходене по мъките започна от юни месец 2015г.Дъщеря ми започна да се оплаква ,че я обиждат нейни съученици.Тя е на 16г.скромно,срамежливо и не създаващо проблеми момиче.Успеха й в училище е почти отличен.Проблема й беше в ниското самочувствие и себеоценка.Тя е много срамежлива и не желае да контактува с много хора.Визуално тя е едно много хубаво младо момиче,но си въобрази,че е грозна и я наричат "жаба".Поговорих с класната по въпроса ,а после и спсихолога на училището.След няколко разговора с нея той ни насочи към психиатър.Диагнозата ,която психиатъра й постави е една от най-тежките в психиатрията-параноидна шизофрения.Няма да ви обяснявам как целият ми свят се срути и как непрекъснато търсих вината в себе си-моето прекрасно дете с прекършени планове за бъдещето и с тази тежка диагноза.Три месеца аз не можех да повярвам,че това ми се случва.Отначало започнахме лечение с Рисполукс и Акинетон,но дъщеря ми като страничен ефект получи вдигане на погледа и лекарите го смениха с Паксиприд-същото се повтори отново.От м.септември е на Абилифай 15мг ,тръгна на у-ще и страничния ефект се появи отново.Принудихме се да минем на самостоятелна форма на обучение.Продължава да чува,че я обиждат.От края на м.декември е на 22мг Абилифай -нещата отново същите.Тя се измъчва ,че я обиждат -аз обяснявам ,че това ,което чува не е тази дума и изобщо разговорите не са за нея.Но тя така го чува.Тези гласове се появяват,когато навън някой вика или деца си играят на прощадката или футболното игрище пред блока.Иначе не агресивна,но ми се струва ,че започва да се затваря в себе си и не иска да излиза ,освен ако не се налага.Моля за консултация от компетентен човек.Искам да помогна на детето си .Тя е само на 16 и живота е пред нея.Ако някой е изправен или се справя с такъв проблем -нека сподели.Ще ви бъда много благодарна!
karidimore8

Назад към Начало форум

Назад към ПРАВИЛА!